Uničov má reprezentanty v nejmladší kategorii U16

Mohlo by se vám líbit...

18 komentářů

 1. Lukeš napsal:

  Zase urážky na olomouc umíte něco jiného? tohle je jen pouhá ubohost od vás! Jen tak k minulosti když olomoucký mld v minulém roce vyhral nad vítkovicemi b proč jste nenapsal článek jak vy umite ? Píšete články jen kdyz vyhráváte další pouhá zbabělost nemám k vám slov!

 2. Petr Andrle napsal:

  Nějak Vám nedošlo , že hrál Uničov s Olomoucí nikoliv Vítkovice B v zápase o kterém mluvíte nastoupili pouze dva hráči Vítkovic .A pokud hodláte srovnávat Unicov s Olomoucí tak začněte u rozpočtu.Mužstvo Olomouce složené z širokého okoli a vlastní odchovanci leští hokejky tohle je vizitka Olomouce.

 3. Lukeš napsal:

  Pokud vim unicov je pod názvem vitkovice b ale dobře. Nehodlam srovnávat unicov a olomouc jen by mě zajímalo když olomouc vyhral proč nebyl článek? Ale když prohral tak byl nechapu! A odchovanci olomouce leští hokejky ? Co to vykládáte za kraviny!

 4. Fanda Hokeje napsal:

  Podle mého by pan Melovský udělal lépe kdyby nepsal pomluvy a to na adresu i jinych tymu ne jenom Olomouce

 5. Lukeš napsal:

  Ještě jeden kratičky dotaz tobiáš handl taky leští hokejky ?☺

 6. Petr Andrle napsal:

  Když kraviny tak kraviny , kolik zápasů odchytal za MD brankář Olomouce Špunar, raději se dotahla 2003 z Hodonína , chytat nebude ani letos nebo se pletu.Kolik hráčů z Moravské Třebové bude hrat letos v Olomouci kdyz je výchova mládeže v Olomouci tak super? Olomouc by měla být výkladní skříní hokeje v Olomouckém kraji , ale bohužel tomu tak není a pokud tam zůstane vše při starém nikdy ani nebude.

 7. Petr Andrle napsal:

  Chcete říct , že je dobrá vizitka že můžete ukázat jednoho hráče když máte v každém ročníku čtyřikrát více dětí než Uničov?

 8. Lukeš napsal:

  Nechapu co to tady vykladate za sracky. Za prve brankář špunar chytal pravidelne za 8 tridu kde byl platnejší nez v mld, protože v olomouckém mld byli golmani kvalitni. A třeba chytat bude třeba ne je na něm jak se o misto popere. Dalsi otázka je spis k pláčí od vás z trebove v olomouci nikdo není a nebude pokud vim hraci z třebové chodi do šumperka a ne do olomouce!

 9. Lukeš napsal:

  Mohl bych jmenovat dalších milion hráčů v olomouckém mld například matěj tomajko, ondřej tichy, jan tichy atd kteří maji taky své kvality nebo se pletu?

 10. Petr Andrle napsal:

  Ok , nebudu se s Vámi přít , když myslíte že se má takhle dělat hokej nebudu Vám brát iluze

 11. Lukeš napsal:

  Přít se nemusite ale pokud vim váš syn jezdil do olomouce na tréninky to je taky jedna velka iluze co?

 12. Petr Andrle napsal:

  Jezdil do okamžiku kdy mu bylo sděleno že už jezdit nemusi neboť ho Šumperk nepustí a rozváže přátelské vztahy s Olomoucí čehož se někteří zalekly a raději daly ruce pryč .Takhle se dělá hokej.

 13. Lukeš napsal:

  Panečku vy jste odborník běžte se tím živit☺

 14. Petr Andrle napsal:

  Ruka ruku myje a nikdo nepůjde proti nikomu jim nejde o děti ale pouze o koryta nakonec jsem se za pomoci Uničova že Šumperku vyplatil .

 15. Petr Andrle napsal:

  Odbornik být nemusim abych dokazal rozeznat snahu lidí něco na tomto špatném systému změnit.

 16. Bača napsal:

  Lukeši, Lukeši… Pane nebo paní, slečno… Jste rodič, fanoušek, trenér, funkcionář nebo jen zavilý Olomoučan, někdo jiný? Kdo vlastně jste?

  Ale k Vašim výlevům… Někdy naše zápasy komentuji, jindy ne, tak to prostě je. Nejsem veřejnoprávní médium a proto nemusím dbát na genderovou, klubovou ani jinou vyváženost. Píšu si na těchto stránkách, když se mi chce nebo když na to mám náladu. Když mám pocit, že to stojí za psaní, tak prostě píšu. Když ne, tak prostě ne. Můžete s tím souhlasit, nesouhlasit, mít či nemít na to názor a je mi to fakt jedno. Prosím pochopte rovněž, že tyto stránky jsou taky tak trochu marketingovým nástrojem Orlíků a proto hlavně zdůrazňujeme to hezké a to méně hezké tak veřejně nepitvám a snažím se to vyřešit jinak.

  Ale k některým myšlenkám, protože detailně reagovat na vše, co jste nám tady vyblil, fakt nechci.

  Nám reálně hrozí, v případě schválení nějaké územní příslušnosti, že budeme muset chodit do Olomouce. A já říkám jen to ne z několika důvodů, které když Vám je sdělím, tak mi dáte za pravdu. V mládežnickém hokeji je dnes sotva horší adresa na výchovu mladých hokejistů než Olomouc. Ale proč se o Olomouc otírám a proč mi tento stav vadí?
  Začnu ze široka… s dovolením… Kdysi byla Olomouc doslova perla mládežnického hokeje, zcela nepochybně. Za dob Honzy Tomajka a možná ještě pár sezón poté. Pak se to u Vás všelijak mlelo a nemlelo, následně padaly žaloby a trestní oznámení, až se umlela struktura v jejímž čele někdo léta stojí. A k tomuto datu lze zhruba shledat, že to není s dětmi úplně ono. Ročníky 2001, 2002, 2003, 2004 i 2005 lze v Olomouci přirovnat k jedné velké kalamitě. K tomuto období lze rovněž přičíst změnu ve způsobu jednání s okolními kluby. Aspoň tedy s námi.
  Věřte mi, že nechceme v Uničově nic jiného, než mít skvěle fungující mládežnický hokej v Olomouci, kam bychom mohli posílat naše nejtalentovanější hráče. 25 km od domova, v místě střední školy, univerzita, prostě ideál. Jenže to by ta sportovní stránka musela za něco stát. Jen se podívejte na umístění MD, SD a JUN v posledních sezónách.

  Sportovní stránka za moc nestojí a skoro se dá říct, že ani nemůže stát, protože čas se na Vašem zimáku zastavil před 30-ti lety. Nějakou dobu to ještě setrvačností šlo, ale pak to začalo pomalu drhnout. Jedna ledová plocha, na ní hokej, kraso, pronájmy a veřejné bruslení. Obsazeny všechny mládežnické kategorie, do toho extraliga. Děti nemají led, spolupráce se školami nefunguje. Způsob jednání s hráči na konci mládežnických let, z příběhů, jak bylo s některými zameteno, z toho doslova jde mráz po zádech. A byli to i kluci, co začínali v Uničově. Zrovna docela nedávno jeden od nás přestupoval na místo hostování s vidinou kariéry a už hokej taky nehraje. Se divím, že se ti lidé nebojí chodit jen tak, protože někdo udělat toto mému dítěti, nevím, jestli bych si radši nešel na chvíli sednout. Osobně jsem měl snahu dojednat v době, kdy ročník 2003 šel do 8.třídy, to, aby naši kluci jak početně tak hokejově slabé Olomouci pomohli. A zcela nepokrytě jsem říkal, že si je můžou nachystat do dorostu. Nabídka z naší strany byla víc než velkorysá vč. možnosti bezúplatného poskytnutí ledové plochy k tréninku. Místo toho jsem se dočkal toho, že o mě trenér Olomouce rodičům mých hráčů tvrdil, že jsem byl do Olomouce tlačit svého syna a na ně jsem se vykašlal. Dnes a denně volají trenéři Olomouce rodičům našich hráčů. 2008-kám, mladším… To je normální. Když už toho mají někteří rodiče v Olomouci plné zuby a přijedou se mě zeptat, jestli mohou hrát v Uničově a já je nevyhodím, jsem třídní nepřítel a škodná. Přidejme k tomu nestabilitu trenérského kádru v nemladších kategoriích, kdy postupně skončili všichni progresívní trenéři, ať už to byl pan trenér Novák, Muska, Siky, Matouš Venkrbec.

  Ano, nebylo zvykem a věřím, že se situace zase časem dostane do normálu, že by z Olomouce do Uničova chodili ti nejšikovnější kluci. Protože toto není normální. Ale co jim zbývá, když to se sportovní kariérou myslí vážně? Proč se na nás obrací? Proč je vůbec napadne jezdit z Olomouce, Prostějova, Vyškova, Šumperku do Uničova? Že bych snad někoho obvolával, lanařil nebo slaňoval? Vážně ne. Ale možná ty důvody jsou tady…. Žáci jsou pravidelně 5 x týdně ODPOLEDNE VE STEJNÝ ČAS na ledě (klidně se můžete přijet podívat, jestli ty tréninky za něco stojí), mají min. 2 x týdně suchou, hrají mimo žákovské ligy nejrůznější doplňkové mimosvazové soutěže v dresu Orlíků, ti nejtalentovanější navíc v dresu Vítkovic absolvují Mistrovství republiky 8.tříd, hrají Ligu Akademií 8.tříd, jezdí s nimi na turnaje, letní suchou přípravu vede pohybový profík z Andrle Sport, mimo sezónu jezdíme pravidelně na led. Smysluplné mimoklubové aktivity podporujeme, nikoliv zakazujeme. Hráči mohou chodit na individuální tréninky dle libosti za symbolický poplatek, na tréninky s více kategoriemi. Dorost u nás hrají šikovní o rok dřív, ti nejlepší pak odcházejí na sportovní gymnázium a jiné školy do Vítkovic hrát extraligu. Navíc NEPOŽADUJEME za hráče odstupné. Toto klidně každému podepíšeme.
  Děláme to pro děti, ty jsou naše priorita. Žádné přelévání peněz na mládež do chlapů. Jsme pyšní, když máme zástupce v U16. Proto to děláme. Abychom do 15-ti let připravili hráče tak, aby se tam, kde uznají za vhodné, mohli pokusit o TOP úroveň. To je náš jeden ze dvou hlavních cílů. Druhý cíl je poskytovat zábavu a prostor těm, kteří to mají prostě jenom rádi. A hněte nás, že to v Olomouci nefunguje tak, jak by se nám líbilo. Vadí nám to. Prostě vadí. Moc. Nemuseli bychom jezdit koukat na děcka do Ostravy, radši bychom do Olomouce.

  Jestli se mnou hodláte polemizovat, buďte té lásky a podepište se celým jménem.

 17. Fanda napsal:

  A co vaše spolupráce s HC Zubr Přerov ? Na čem “vyhořela” ?. O tom se radéji nezmiňujete.

 18. Bača napsal:

  Milý Fando. Bylo by fajn, kdybyste se podepsal, ale i tak odpovím…

  S Přerovem jsme si toho léta (tuším 2015, naše 2003-ky měli jít do 6.třídy a chtěli jsme mít možnost ty nejlepší nechat hrát proti stejně starým soupeřům, když nemáme žákovské ligy) řekli, že by stálo za to šikovné kluky chystat pro extraligu mladšího dorostu v Přerově (už tehdy jsem Olomouc považoval za horší variantu), s tím jsme do Přerova přijeli a jednali o tom s výborem klubu. Vybraní jedinci trénovali v srpnu v Přerově (poté, co zrušili objednanou kvalitní individuální přípravu), následně jsme odehráli turnaj v Olomouci. Byl jsem na tribuně celý turnaj v Olomouci a seděl jsem celý týden na tribuně, když v srpnu kluci v Přerově trénovali. Viděl jsem každý trénink, každé cvičení.
  Člověk to prostě z dálky nevidí, vidí jen kluky na zápasech. Tak to prostě je. To, co jsem viděl za moc nestálo… když řeknu, že jsem byl tehdy hluboce zklamán, nebudu daleko od pravdy. Bývávám ale spokojený málokdy. Vše jsem s chladnou hlavou popsal do mailu tehdejšímu manažerovi, panu Kužílkovi. Čekal jsem, že si třeba sedneme a pobavíme se o tom, jako zástupci dvou klubů a nikoliv jako rodič-klub, ale on mne napadl, že znehodnocuji práci přerovských trenérů. Tak jsme se rozešli s tím, že se nám některé věci nelíbí, jako třeba, že ročník 2003 neměl v onom období stálého trenéra,, ale pokud se na tom zapracuje, tak bychom rádi ve stanoveném směru spolupráce pokračovali a Přerov pro nás bude nadále první volba. Prostě jezdit do Přerova na tehdy horší tréninky mi připadalo jako nesmysl, ale o spolupráci směrem k ELMD jsme i přesto stáli.
  Na zmiňovaném turnaji v Olomouci jsme s panem Hápem ze Zlína spískali projekt Hockey Tour a já v dobré víře, jakožto někdo, kdo chce držet slovo, oslovil Přerov, abychom vytvořili do této soutěže společný tým. Pan Kužílek, z mě neznámého důvodu, toto odstřelil a na ČSLH dělal co mohl, aby soutěž, která si následně vydobyla skvělé renomé, Svaz odstřelil. To se mu naštěstí nepovedlo. Současně udělal něco, co se ve slušné společnosti prostě nedělá. Vzal naši vzájemnou soukromou korespondenci a přeposlal ji na ČSLH s obviněním, že Uničov přetahuje hráče Přerova a já nevím co ještě. Co o mě následně šířil i v písemné podobě v hokejovém prostředí, to zmiňovat nebudu. Z tohoto důvodu jsem od případné další spolupráce s Přerovem odstoupil se vším všudy. A tyto důvody jsem následně sdělil i trenérům, se kterými jsme se na zápasech potkávali.

  Asi pochopíte, že pokud se někdo zachová jako hajzl, tak by se s ním jako s hajzlem mělo zacházet. My jsme jen odstoupili od spolupráce a já jsem od té doby panu Kužílkovi nepodal na zápase ruku.

  Toš proto Fando, nejsou naši kluci v Přerově. Jen a jen proto. Tušil jste to?

Napsat komentář