Propozice HT 2004

Dlouhodobá soutěž HOCKEY TOUR 2004

Úvodní preambule:

HOCKEY TOUR 2004 je dlouhodobá soutěž vybraných TOP českých týmů ročníku 2004 v sezóně 2015/2016. Organizátorem je HC Uničov o.s., který je ČSLH rovněž garantem dalšího pokračování této soutěže minimálně pro ročníky 2005 a 2006 v následujících sezónách a běží s vědomím a souhlasem ČSLH.

Cíl tohoto projektu:

Nabídnout týmům s hráči ročníku 2004 a mladší jako nadstavbu k probíhající ŽL konfrontaci napříč celou ČR mezi týmy nejvyšší kvality, zajistit těžké zápasy, které pomůžou hráčům k jejich výkonnostnímu růstu. Současně je cílem zajistit účastníkům soutěže kvalitní turnajový program pro období Vánoc a v závěru sezóny po skončení ŽL.

Organizace, hrací systém:

Každé přihlášené družstvo se během celého soutěžního období sezóny (říjen 2015 až duben 2016) zúčastní 4-5 turnajů (podle postupu / nepostupu do FINÁLE). Na každém ze 4 turnajů základních skupin se každý střetne vždy se dvěma soupeři (s každým 2×20 minut čistého času). Každý účastník uspořádá jeden turnaj základních skupin. Vložený bude 5. turnaj tzv. „Vánoční kolo“, kdy v rámci dvoudenního turnaje proběhne turnaj napříč skupinami. Tabulka se bude počítat celkově za všechny týmy bez ohledu na skupiny. Do finálového turnaje postoupí 8 nejlepších týmů, přičemž o celkovém pořadí rozhodují body a poté větší počet vstřelených branek a v případě rovnosti menší počet obdržených branek. Hrací dny budou určeny vždy po dohodě klubů – předběžně úterý, kdy se nehrají utkání ŽL, ani neprobíhají tréninky nebo turnaje v rámci projektu VTM turnaje akademií 2004. Hráči hrají na platné registrace, popř. jiný doklad s fotografií prokazující datum narození hráče. K utkání mohou nastoupit hráči registrovaní max. ve dvou klubech a tyto kluby musí být po celou soutěžní sezónu stejné. Účelem tohoto pravidla je zajistit možnost účasti i menším klubům s kvalitní hráčskou základnou a současně zabránit tomu, aby se soutěže účastnily čisté selecty.

Časový harmonogram: říjen  – 1.kolo, listopad – 2.kolo, prosinec (leden) – Vánoční 3. kolo, leden – 4.kolo, únor – 5.kolo, březen/duben – FINÁLE

Rozdělení týmů do základních skupin:

SKUPINA „A“– Karlovy Vary / Krkonoše / Třemošná /  Ml.Boleslav

SKUPINA „B“– Kobra / Sparta / Hradec Králové / Kladno

SKUPINA „C“– Pardubice / Uničov / Vítkovice / Poruba

Rozdělení týmů do skupin pro „Vánoční“ kolo (2denní turnaj):

SK.„1“ (pořadatel Krkonoše) – Pardubice /  Vítkovice / Kobra / Sparta / Krkonoše / Ml. Boleslav

SK.„2“ (pořadatel Uničov) – Uničov / Poruba / Třemošná / Karlovy Vary / Kladno / Hr.Králové

Herní systém v základních skupinách:

– v každém turnaji hrají 3 družstva (4. družstvo má volno)

– každý s každým 2×20 minut čistého času, každá třetina se počítá jako samostatné utkání (výhra -2b.,remíza -1b.,prohra-0b.)

– úprava ledu je po každém zápase, rozbruslení (10´) před každým utkáním v turnaji s puky

– tresty jako v utkání ŽL (v případě vyššího trestu může hráč v následujícím utkání nastoupit)

Herní systém ve Vánočním kole:

každý tým odehraje 5 zápasů

– oba vítězové tohoto Vánočního kola získávají  jako bonus 2 body

Herní systém FINÁLE:

– finálového turnaje se zúčastní 8 nejlepších týmů po základní skupině
– systém play off – čtvrtfinále: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 , vítězové po-té hrají semifinále opět podle

stejného klíče 1-4, 2-3 podle umístění po základní skupině, vítězové pak hrají finále a

poražení zápas o 3. místo, stejný princip bude u vyřazených ve čtvrtfinále o konečné

umístění na 5.až 8. místě

– každý s každým 2×20 minut čistého času, v případě remízy prodloužení 5 minut do padnutí

gólu, případně nájezdy – série 3 hráčů. Jediné finále se hraje na 3 x 20 minut.