Kdy odejít z malého klubu za další kariérou?

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. Holada Martin napsal:

  Tak abych objasnil situaci ohledně Štěpána. Pan trenér se zapomněl zmínit proč Štěpán v Uničově ukončil hraní. Po sezóně doma prohlásil,že už hrát hokej nechce. Důvod byl že pod panem trenérem Melovským už hrát nechce a že ho to nebaví. Nezávisle na tom zavolal trenér brankářů v Olomouci. Po domácí poradě se Štěpán sám rozhodl že to v Olomouci ještě zkusí. A k ježdění na tréninky. Jezdí sám autobusem a stíhá pane trenére. A co se týče kluků v Olomouci určitě nejsou horší jak v Uničově. Jsou to pořád 12tiletí kluci a ti jsou stejní jak v Uničově,Olomouci, Šumperku nebo kdekoliv jinde. My doma nechceme extraligového hráče,ale kluka kterého ho to baví a chodí s chutí na tréninky a zápasy. Minulou sezónu to tak u Štěpána nebylo.

 2. Bača napsal:

  A třeba v něm někdo zapálí jiskru. A třeba zrovna začne chtít. Kdo ví… Třeba ho pak budete vozit i na ranní tréninky, které Vás v Olomouci čekají, když mu ty oči budou zářit.
  A mě ubyde jedna fanynka a … ty. Takže spokojenost na všech stranách. Všichni šťastnější. Vlastně ne úplně. Štěpán mi bude chybět. Je to fajn kluk.

 3. Miloš Kotlán napsal:

  Na toto téma bych rád reagoval,protože máme s Matesem něco za sebou.Při mém rozhodování,kde dál pokračovat s hokejem hráli důraz tři zásadni kritéria,která následně rozvinu,ale prioritní je pitomost,řešit u kluků na přelomu MŽ-SŽ dělení na “malé” a “velké” kluby-déle viz mé kritéria:
  1/dostupnost tréninků-když vloni Vyškov nepostavil kategorii MŽ a SŽ,tak jsme řešili dostupnou destinaci a logická volba byla Brno;ale ouha,tréninky buď 7.30(resp.8.30) a nebo 13.30-po škole v rámci existujících sportovních tříd.Protože jsem nechtěl,aby Mates chodil do školy v Brně-problém-nestíhal jsem 3 tréninky týdně ze 4(jinak by Mates chyběl min.8 hodin v týdnu ve škole-což už je na nějaký individuál).Byla dohoda,že budeme trénovat individuálně ve Vyškově,ale následně nám bylo vyčítáno,že slabé sportovní výsledky velkého klubu jsou způsobeny naší neúčastí na pravidelných trénincích
  2/kvalita tréninků-tristní,statické,bez kontaktu,vrcholem všeho 15 kluků na ledě,dva opakovaně cvičí nějakou blbost a ostatních 13 hráčů 15 minut postává(opakovaně)-a to se jedná o “velký klub”.
  3/zápasové vytížení-v tzv.”velkých” klubech trenéři(aby se uživili,ale to je systémová chyba) trénovali průřezově tři kategorie,takže toho měli až nad hlavu a žádnou vůli o přidanou hodnotu; v praxi žákovské ligy 6.tříd- 28!!! soutěžních utkání bez nějaké nádstaby přátelských utkání či turnajů-nic navíc.

  Proto jsem se rozhodl(a hlavně Mates) zůstat v Uničově,malém provinčním klubu a přes posměch “kamarádů” z tzv.”velkých” klubů(dnes jsem si vyslechl na “halách”);věřím,že hokejově,ale i lidsky je to ta správná volba a následující rok dá mému rozhodnutí za pravdu.
  Ps 1:Mates má absolutní respekt z Ctibora,a přesto se těší na tréninky-čím to je?
  Ps2:většina rodičů(hlavně maminek) v Uničově jsou super,takže se těšíme s Matesem na další společné chvíle(a to že nehrajem třeba za Kometu nám vůbec žíly netrhá)
  Ps3:potřeboval jsem se vykecat,takže mě neberte nijak vážně.

 4. Tomas Groer napsal:

  Chtěl bych se k tomu taky vyjádřit. Podporuji trenéra Bacu ve vyjádření co napsal o odchodu mladých hráčů do větších klubu. A nepodporuji ho v určitých tréninkových situacích, kdy podle me použil trochu vice agrese, to samé muzu rict o panu Pribylovi. Každopádně kluci aspoň zazijou drinu, zazijou to ze padnou na držku nebo dokonce dostanou pres držku a zatim to ve zdraví přežili tak o co jde. My měli jeste par let zpět to samé, a muzu vám rodičům rict ze do života jako takoveho to dalo hodně, co se tyče takové nejake odvahy, odhodlanosti, síly ale hlavně respektu. A ta se buduje prave v tomto veku, ale to jsem trochu odbocil. Jinak tréninkové metody v Uničově bych mozna řekl ze jsou kolikrát stejne nebo i lepší nez v ostatních větších klubech , pracuje se na technice bruslení, práce s hokejkou, fyzicce a spoustě dalších. Ten trénink se nijak neliší od tréninku v jiných týmech nebo mládežnických kategorii. To je jen v hlavách rodičů ze můj synacek hraje například v Olomouci, a ta je přece vždycky lepší nez nejakej Unicov … pravděpodobně ale jen pocitově. Prosel jsem z Unicova do Olomouce, poté do Sparty a nakonec do Mladé Boleslavi a podotýkám ze v mládežnických a juniorských kategoriích. A co me v Olomouci naučili jako obránce? Vem puk v obranem pásmu nerozhlizej se, hod ho po mantinelu tam uz musi byt křídlo které protecuje do středního pásma a tam centr kde přebírá puk, tot vse. A o nejake dalsi rozvinutí schopnosti hráče se nestaraly. Kdyz jsem přišel do sparty tak hledeli co to kurva delam kdyz kolem me nikdo a mám hodinu čas na to přebrat puk, podivat se a rozehrat, a věřím ze kdybych hrál déle v Uničově ze bych dostal vice prostoru nez jen hod puk po mantinelu. Takze větší kluby v mládežnických kategoriích nejsou ničím výjimečne a o nějakých taktikach, které přišli někdy az v Juniorech o tom se bavit nemusíme !
  Takze takové me malé vyjádření, nechci nikoho urazit ani pohorsit jen rict at jsou rodiče opatrní a at z větších klubu nemají velké oči .