Projekt VTM v Uničově

Mohlo by se vám líbit...

4 komentáře

 1. Jiří Petr napsal:

  No tak ve Vašem kraji jelo na VTM 18+3. Krásně sepsaný, má to hlavu a patu. Jen uvedu, že v Královéhradeckém kraji se účastnilo VTM ročníku 2004 na dva trenéry 38+4. Hráči rozděleny do 2 skupin. První trénink 45 minut pro jednu skupinu a 45 minut pro druhou skupinu. V další jednotce hokej proti sobě na 4 pětky se střídáním pískaném rozhodčím. S jistotou mohu tvrdit, že den místo školy nepřinesl nikomu nic v hokejovém rozvoji. V našem kraji dát cca 40 hráčů na výběr?

 2. Jitka napsal:

  Kolik lidí tolik názorů! :o) I když koukám, že to co mi na tom vadí nejvíc se právě všude dělá asi jinak.
  Byla jsem nadšená, že se krajské výběry takto rozjely i když mi bylo poměrně líto, že pro ročník 2002 tato změna nastala už poněkud pozdě. Pak ale nastala nominace a mě hodně mrzelo, že každý klub byl v počtu nominací omezen. Otázkou ale právě je, zda-li tomu tak opravdu je nebo ne když tady čtu, že někde jich na prvním výběru bylo 18 jinde 45, u nás asi +-35? Můj názor je totiž ten, že na úplně první výběr by přece mohlo dorazit co nejvíc dětí ať je ten výběr opravdu spravedlivý a až na ten druhý už by dorazilo jen to co si trenér vybere. Protože co si budeme povídat kamárádíčkování funguje úplně všude a trenéři prostě mají oblíbené hráče a méně oblíbené! Anebo jde čistě jen o úhel pohledu, který může mít trenér v klubu a trenér výběru jiný. U nás je hodně málo dvajedniček i dvatrojek, ale zato máme hodně kluků 2002 a vybrat z nich jen 5 mi přišlo hodně nespravedlivé. Alesoň tu první šanci si myslím mohli dostat ještě další 3-4 kluci!! Obvzláště když se těch “soustředění” letos koná několik a né jen pár jako roky předchozí.

 3. Bača napsal:

  Nevím, jestli to u Vás, Jitko, v MSK bylo omezeno počtem hráčů na klub, pokud ano, pak v tom spatřuji jistou nelogičnost. Ono vůbec srovnávat Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj je nesmysl, protože počet obyvatel i počet zimáků a klubů není srovnatelný. Srovnání to snese snad jen s Prahou a ani s tou ne. Klidně by mohly být pro tyto účely Krnov a Opava přifařeny k Olomouckému kraji a nic by se nedělo, maximálně by se zvýšila úroveň v Olomouckém kraji a na MSK by to poznat nebylo. My tady máme 5 klubů (Přerov, Prostějov, Šumperk, Olomouc a Uničov). V MSK je klubů 13 jestli dobře počítám(OP, KR, VÍT, POR, FM, KI, STU, NJ, KOP, BOH,, ORL, HAV, TŘI). V tomto je MSK extrém a nemá srovnání s žádným jiným krajem. Na druhé straně se na žádného lumena nezapomnělo, možná tam budou chybět kluci, kteří jsou, jak se říká, na hraně, jestli ano nebo ne. A kdyby náhodou ano, tak se dobere po dalším kole, co se zjistí, že kde by Krnov, Studénka, NJ, KI vzali 5 vyšvihaných kluků. Pardon, jmenoval bych Uničov, ale ten je v Olomouckém kraji:-D. Takže z pohledu ČSLH pohoda, z pohledu rodiče dítěte aktuálně “na hraně” škoda.
  Pojďte, Jitko, do Uničova, nás je furt málo, 2002-ky tady v kraji taky nejsou nic moc, místo byste ve VTM měli jisté. Je tady hezky, možná trochu míň jak v krásné Opavě, ale zimák škaredější nemáme, LMD hrajeme taky, vy ji budete příští rok hrát zase taky, poté, co letos spadnete z ELMD, takže řešení je na světě. Výchovné po nikom nechceme, kdybyste pak chtěli jít kamkoliv jinam. Pravda, kulturní program nemáme tak bohatý, ale o to víc žereme hokej. Ale Olomouc je od nás 20 min:-D

 4. Jitka napsal:

  :o))) moc hezká odpověď, děkuju :o) Opravdu mi vyloženě zvedla mou dnešní zkroušenou náladu :o)
  Ale koukám, že mám jiný pohled na kvalitu výběrů Vašeho a našeho kraje. Pravda, vlastně jsem si plně neuvědomila, že těch klubů je u vás tak málo, ale už jen podle výsledků loňských SŽ jsem měla dojem, že Olomoucký kraj bude letos pro ročník 2002 favoritem. Když si vezmu jaká jména má Přerov a Šumperk! Navíc to loni Přerov celé vyhrál, Šumperk nezůstal moc pozadu, Olomouc a Prostějov má určitě taky šikovné kluky a u Vás jsem si akorát nikdy nebyla jistá kolik máte dvatrojek a kolik dvadvojek, ale vždy jsem měla pocit, že Vaše hlavní síla je v ročníku 2003.
  My sice máme Vítkovice, pravda, ale jejich nejlepší kluci stejně jako třeba v Havířově jsou hodně malincí. No každopádně se na to měření sil hodně těším :o)
  Teda Vy jste ale škarohlíd :o) Já ještě pořád doufám, že náš MD extraligu udrží :o)) Po prohře se Šumperkem moje víra sice silně zakolísala, ale další důležitý zápas hrají kluci v neděli, kdy poměří síly s bodově nám nejbližším Brnem. Tak snad ………. !! :o)