Reklama na hokej aneb Hockey Tour 2004 nabírá neskutečné obrátky.

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. Petr Lacina napsal:

  Dobrý den. Nejprve zdravím všechny příznivce této soutěže. Mám 3 poznámky:
  První -Dovolím si nesouhlasit s tím, že všechny týmy se posilují o hráče z dalších oddílů.. Vím zcela určitě, že to zatím neplatilo v případě Kobry a to ani na vánočním turnaji.
  Druhá – nevýhodou systému je, že vždy v každém kole hrají 2 družstva ze tří vždy 2 zápasy těsně za sebou. I trenér Třemošné to ve svém komentáři uvedl s tím, že kluci družstva hrajícího zápasy těsně po sobě v tak vyrovnaných utkáních již v 60-80 minutě nestíhají- je pro ně moc, Sám nevím, jak tento problém odstranit- snad jenom přestávka mezi zápasy by mohla být delší, případně rozlosováním pořadí zápasů pohlídat, aby v průběhu všech kol soutěže byl tento nedostatek rozložen rovnoměrně. Nutnost vyždímat ze sebe něco navíc nikdy nikomu neublížila, spíše to posiluje.
  Přednosti této soutěže jsou však podle mého názoru nezpochybnitelné , neboť umožňujete již v této podobě cca 200 klukům v ročníku hrát dobrý hokej.
  Třetí- pokud uvažujete o rozšíření soutěže tak, že by bylo více kol – t.j. více možností hraní mezi silnými a vyrovnanými družstvy, potom to považuji za myšlenku velmi přínosnou, zejména pokud by se prodloužila sezona, která brzy klukům v dlouhodobé soutěži ČSLH skončí. Lze rovněž předpokládat, že se vzrůstající oblibou této soutěže budou mít v dalších ročnících i další kluby zájem postavit silné žákovské týmy.
  Přeji Vám hodně zdaru.

 2. Petr Macho napsal:

  Vítkovice taky čistě se svýma 😊 ,každopádně díky za HT2004,ale pořád je to málo kvalitních zápasů 😞

 3. Bača napsal:

  Chlapi, díky za názor,díky za pochvalu. Dovolte mi jen krátkou reakci. Kobra i Vítkovice jsou do jisté míry, a teď mne prosím neberte za slovo, trochu výjimečné případy. Kobra je výběr z hroznů kolem Martina a zdaleka ne všichni na Kobře začínali. Stejně tak Vítkovice postupně stahují šikovnější kluky z okolních klubů. To není výčitka, ale konstatování nějakého faktu. Považoval bych za zázrak, kdybyste mi řekli, že za Vítky hrají všichni, co tam s hokejem úplně začínali. Jestli ano, beru prosím zpět:-). Změna herního schématu je nasnadě vždy, ale dovedu si těžko představit, že by to celé mělo zabrat více času. Nějaké přestávky mezi zápasy. hmmm… to fakt nevím. Taky si myslím, že na 3 lajny MUSÍ být tým schopen 4 třetiny s jednou půlhodinovou přestávkou v žácích odehrát. Jsou, to kruci hokejisti a ne zakrmený čuňata. Pardon, snad se nikoho nedotknu. Aspoň se naučí chodit brzy střídat.
  Dále si dovedu těžko představit, že by se hrálo i po sezóně, kdy polovina klubů bude bez ledu a bude trénovat max.2 x týdně, pokud mají to štěstí a je u nich led celoročně. Na druhou stranu nějaká liga “bláznů”, co by chtěli hrát i mimo sezónu proč ne, ale asi ne z výše uvedených důvodů na klubové bázi. Spíše je to podle mého názoru myšlenka na oslovení jednotlivců, kteří se sdruží do nějakých týmů a budou to mezi sebou mydlit. V žádném případě to už ale asi nemůže být takto nízkorozpočtový projekt, protože vám do toho naskáčí náklady na led, rozhodčí, což je v HT v režii klubů. Nicméně díky za námět, je to určitě téma k zamyšlení a diskusi,třeba ty problémy tam nebudou tak veliké.
  Více kvalitních zápasů… Existovaly určité náznaky, že by ČSLH vzal HT v potaz a vyčlenil by více volných víkendů v rámci žákovské ligy, ale podle posledních zpráv spíše počítají s rozšířením projektu VTM. Odpovězte si sami,co Vašim dětem přináší víc. V každém případě se se stávajícími účastníky budeme bavit, jestli by stály o rozšíření o další týmy a které, aby neutrpěla resp. se ještě navýšila kvalita soutěže a jestli by stály o to hrát víc zápasů. Věřím, že ano, ale uvidíme. Současně se budeme bavit, jestli by souhlasili s tím, že by se pravidlo tým složený z max 2 klubů nezměnilo v tom smyslu, že by to bylo třeba ze 3 klubů. To poslední proto, že považuji za maximálně výhodné pro všechny malé hráče, když v žákovském věku zůstanou ve svém malém klubu, když mají možnost kvalitně trénovat a když mají možnost pravidelně hrát kvalitní zápasy třeba v rámci HT. Co si budeme povídat… nekvalitní spoluhráči, nekvalitní soupeři, to je nejčastější důvod úprku malých kluků, resp. rodičů s ambicemi z mateřského klubu. Taky díky registračkám, tabulkám a přestupním pravidlům, nemožnosti v žákovském věku hostovat atd. Ne vždy je to to nejlepší řešení a mojí ambicí je tomuto trochu pomoci. Proč by šikovný kluk nemohl denně raději trénovat doma v Orlové se staršími a 2 x měsíčně jezdit mydlit HT s Vítkovicemi nebo Porubou, kteří si ho budou takto pomalu chystat a když to k něčemu bude tak si ho pak v 8.třídě nebo mladším dorostu stáhnou.
  To teda zase byla krátká reakce… :-). Hokeji zdar a jdu psát zkazky o “velkolepém”, nikomu nic nepřinášejícím těsném vítězství našich starších žáků v rámci ŽL dnes s Orlovou 22:0. Hráno od 2 třetiny na hrubý čas a s beky v útoku a útočníky v obraně. Protože jim všichni šikovnější kluci utekli do Vítek a Havířova nebo Sarezy.

 4. Petr Lacina napsal:

  Dobrý den. S Vaší odpovědí ,pane Bačo, souhlasím a můj příspěvek nesměřoval k vyvolání nějakých zásadních změn v systému soutěže. Je pravdou, že řada kluků na Kobře ( nejenom tam) začínala jinde. . Live motivem změny klubu je převážně to, že kluci se chtějí naučit hrát dobrý hokej a jejich rodiče mají možnost a ochotu tomu věnovat čas i podporu. A rozhodování soudných rodičů o změně klubu začíná (po zvážení pohybových předpokladů svého dítěte) u náročnosti a kvality tréninkové jednotky, tlaku na výsledky kluků ve škole a ochotě klubu nabídnout těm, kteří chtějí více pracovat možnost se dále se rozvíjet.
  Rovněž jsem neuvažoval o tom, aby tato soutěž probíhala celý rok. To by byl nesmysl, kluci musí mít čas, prostor i nabídku dalších sportovních aktivit, neboť i jiné sporty jim do hokeje přinesou nové dovednosti – ostatně pravidelný atletický trénink by jim v tomto věku všem moc prospěl ( o obratnosti raději nemluvím). Ale je fakt, že žákovská soutěž pro ročník .2004 prakticky brzy skončí a možnost sehrát v průběhu března a dubna další zápasy s kvalitními soupeři stojí za úvahu.
  Máte pravdu i v tom, že když budou kluci v zápasech pod tlakem, bude je to samotné nutit rychleji střídat.
  Věřím, že se Vám podaří najít optimální řešení tak, aby Vaše soutěž byla přínosem pro kluky, kteří “chtějí”, a byla soutěží kvalitní, nikoli masovou.
  Držím Vám palce.

 5. Petr Macho napsal:

  Tak nelze jinak než s oběma pány souhlasit! Držím pěsti!